■■ PiS znów olewa komunikację społeczną ■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 3 kwietnia 2017

Oni dadzą każdemu dziecku po 1000+ …

Wczoraj Szejnfeld, najlepszy ekonomista wśród kierowników PGR-ów, zapomniał się i poleciał Komorowskim. Żenujący polityk PO oświadczył, że rodziny same mogłyby sobie finansować dowolne programy rodzinne, wystarczy zaciągnąć kredyt na ich realizację. Dzień później dziennikarka Wyborczej, Dominika Wielowieyska, przedstawiła dane z sufitu wzięte i udowadniała, że program 500+ puści nas wszystkich z torbami. Mniej więcej od półtora roku, najbardziej „elitarny” elektorat PO i Nowoczesnej nie nazywał Polaków korzystających z programu PiS inaczej, niż: zapasieni, bezzębni, alkoholicy, dziecioroby, srający na plażach bałtyckich. Przed wcieleniem 500+ w życie wszyscy, ale to dosłownie wszyscy „eksperci” krzyczeli, że po pierwsze PiS rzuca kiełbasę wyborczą, po drugie nie ma na to pieniędzy. I w takich okolicznościach przyrody w rocznicę wejścia programu w życie słyszymy niesamowite cuda.

Schetyna i Petru ganią PiS, ale nie za realizację „nierealnej” obietnicy wyborczej, tylko za to, że z budżetu państwa nie wydaje się dwukrotnie większej kwoty, bo tyle kosztowałoby zapewnienie świadczeń każdemu dziecku. Trochę czasu notorycznym kłamcom i kumplom „biznesmenów” to zajęło, jednak tupet i bezczelność z jaką teraz stroszą się w pióra zatroskanych o biedne dzieci, poraża nawet mnie. Trudno się jednak dziwić, skoro PiS i na to pozwala. Widziałem i słyszałem 1000 kłamstw, wypowiedzianych dosłownie na chwilę przed wcieleniem w życie fałszerstw i złodziejstwa. Tak było z utrzymaniem wieku emerytalnego, tak było z obniżaniem podatków i nie inaczej z ucieczką Tuska do Brukseli. W tych wszystkich i jeszcze wielu innych sprawach, potrafili łgać w żywe oczy, by po sekundzie zrobić coś dokładnie przeciwnego. O najświeższym łgarstwie nie ma sensu rozprawiać, głupi wie, że nie będzie 500+ dla każdego dziecka, bo to rzeczywiście rozsadziłoby i budżet i cały program. Nieco inaczej rzecz wygląda, jeśli chodzi o likwidację samego programu.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby do tego doszło, z prostego powodu. Ludzie by złodziei zjedli, każdą władzę która odebrałby dzieciom pieniądze. Oni są zdegenerowani do szpiku kości, ale nie głupi, te 20 miliardów, które szły do Kulczyków i mafii paliwowych albo vatowskich, będą musieli odżałować. Programu 500+ nie zniszczy żadna następna władza i to jest największy sukces PiS. Gorzej, że jak zwykle PiS dał się ograć niczym dzieci. Nie mam już sił gadać w kółko o tym samym, ale jak dotąd nie ma bardziej spektakularnego przykładu na to, jak nieudolna i wręcz beznadziejna jest polityka informacyjna PiS, skoro dali sobie wyrwać swój flagowy produkt i pozwalają się okładać bez żadnej reakcji. PO zrobiła wielki sukces z takiego badziewia jak „Orliki”, teraz te wrzody na tyłku samorządów generują niebotyczne koszty utrzymania ze względu na irracjonalne umowy gwarancyjne. Czy ktoś sobie wyobrażał w ogóle taki zwrot akcji, że PiS przejmuje „Orliki” i robi z tego argument polityczny?

500+ to praktycznie samograj, nie potrzeba było żadnej finezji i misternych kampanii reklamowych, ten program Polacy kupili z owacjami na stojąco, a mimo wszystko PiS potrafił komunikacyjnie i to dobrodziejstwo sobie wyszarpać. Wystarczyło cytować wypowiedzi Młynarskiej i tych wszystkich paniuś, którym przeszkadzały „srające dzieci” nad Bałtykiem. Wystarczyło cytować Schetynę, Petru, Balcerowicza i całą grupę „ekonomistów”, wieszczących zapaść gospodarczą i wzrost bezrobocia, podczas gdy stało się dokładnie odwrotnie. Niestety PiS przespał wygraną batalię i pozwolił przejąć inicjatywę opozycji, która powinna Polakom kojarzyć się ze wszystkim, prócz 500+. Takie są skutki słuchania idiotycznych podszeptów i to kierowanych ze strony własnych polityków i wyborców – nie róbmy PR, róbmy politykę, która sama się obroni. Równie dobrze można zostawić klucz pod wycieraczką i kartkę na drzwiach „Złodzieju klucze są pod wycieraczką, ale nie kradnij, spróbuj uczciwie się dorobić”.

Matka Kurka • kontrowersje.net
fot. KPRM

Reklama

Możliwość komentowania ■■ PiS znów olewa komunikację społeczną ■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: