■■ Poseł PiS: „Polacy chcą broni w domu i będą ją mieć. Ta zmiana jest w 100 procentach pewna” ■

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 4 kwietnia 2017

Temat dostępu do broni powraca do debaty publicznej co pewien czas. W Polsce istnieje kilka organizacji zabiegających o zwiększenie dostępu do broni dla obywateli jak np. Ad Arma, czy ROMB. Mimo to Polacy, ze średnio nieco ponad jedną sztuką broni na sto osób, znajdują się w ogonie europejskich zestawień pod tym względem.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, stwierdził, że dostęp do broni może być możliwy dopiero za kilka lat.

Przejdźmy kolejne etapy dorastania do posługiwania się i posiadania broni. Bo broń to jest wielka, wielka odpowiedzialność i trzeba się tej odpowiedzialności po prostu normalnie nauczyć. Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach – mówił wówczas Macierewicz.

Czytaj więcej: Łatwiejszy dostęp do broni? Macierewicz: za kilka lat

Teraz głos w sprawie na Facebooku zabrał poseł Prawa i Sprawiedliwości. Stanisław Pięta przyznał, że zmiany w pożądanym kierunku idą bardzo wolno, ale „zmiana jest w stu procentach pewna”.

Proszę trzymać linię. To prawda, że b. wolno, ale posuwamy się w dobrym kierunku. Polacy chcą broni w domu i będą ją mieć. Przed nami nadal dużo pracy, ale zmiana jest w 100 % pewna – napisał Stanisław Pięta w komentarzu do postu Andrzeja Turczyna.

Prezes ROMB-u żalił się w nim, że Polska rzeczywistość jest tak odporna na argumenty, że ciężko liczyć na jakiekolwiek zmiany.

Słowa Pięty mogą dawać nadzieję na zmiany, jednak poseł PiS nie podaje żadnych konkretnych dat. Zapowiedź, iż ustawodawców czeka jeszcze dużo pracy, może sugerować, że na zmiany przyjdzie nam poczekać.

Zobacz też: Prawo do posiadania broni w praktyce. Włamywacz ucieka na widok kobiety z bronią [VIDEO]

Broń w domu to wychowanie do odpowiedzialności całej rodziny, to kultura rycerska – tak bliska sercu każdego świadomego Polaka. Broń w domu to pretekst do rozmów o historii, waleczności i honorze. O tym wszystkim, czego nienawidzi kosmopolityczny lewak. Broń w domu i przeszkoleni domownicy to najpewniejsza gwarancja naszego bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego. To racja stanu Rzeczypospolitej i dobrze rozumiany interes narodowy – dodawał poseł PiS.

Dla rozwiania wszelkich wątpliwość: komentarz Stanisława Pięty nie pochodzi z 1 kwietnia…

Źródło: Facebook

Radek Piwowarczyk • wolnosc24.pl
fot. flickr.com, Facebook

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Poseł PiS: „Polacy chcą broni w domu i będą ją mieć. Ta zmiana jest w 100 procentach pewna” ■ została wyłączona