■■ Premier Beata Szydło: „Wydaje mi się, że niektórzy ministrowie za bardzo dbają o swoje indywidualne kariery, a nie o dobro drużyny” ■

Posted in ■ aktualności, ■ różne, ■ wywiady by Maciejewski Kazimierz on 27 kwietnia 2017

Przypomniałam wszystkim ministrom po co jesteśmy, do czego się zobowiązaliśmy — mówiła w programie „Gość Poranka” (TVP Info) premier Beata Szydło

Dane gospodarcze wskazują, że wszyscy ministrowie pracują dobrze, potrzebne są trzy rzeczy: dyscyplina, lojalność i konsekwencja. Jeśli będziemy musieli się zewrzeć i wtedy będzie wszystko dobrze — zaznaczyła.

Wydaje mi się, że niektórzy ministrowie za bardzo dbają o swoje indywidualne kariery, a nie o dobro drużyny — przyznała szefowa rządu. Każdy, kto chce być w tej drożynie, kto chce realizować program PiS, to musi się dostosować do tych warunków — dodała.

Jak zaznaczyła:
Naszym obowiązkiem jest Polska i program, jaki powierzyli nam Polacy.

Premier zdradziła również kulisy spotkania z ministrami. Powiedziałem wyraźnie na wczorajszym spotkaniu, że to gra zespołowa i każdy, kto chce realizować jej taktykę, ma w niej miejsce. Jeśli nie – może odejść — relacjonowała Beata Szydło.

Indywidualne kariery się nie liczą , liczy się zespół, który nazywa się rząd PiS. (…) Jesteśmy upoważnieni, żeby realizować program, na który umówiliśmy się z obywatelami. (…) To ciężka praca wszystkich ministrów. Muszą jednak pamiętać, że stawka jest zbyt wysoka, żebyśmy poświecili go na rzecz indywidualnych karier — zaznaczyła.

W rozmowie pojawił się również temat sondaży. Pamiętam sondaże, w których Andrzej Duda miał kilka lub kilkanaście proc., a Bronisława Komorowski miał 60-kilka proc. poparcia. To ciekawe, że w ciągu tyg. ukazało się kilka sondaży i każdy z nich miał inne wartości pokazane. Dla mnie najważniejszym, sondażem są dane GUS-u, które mówią o poczuciu szczęścia Polaków — mówiła premier. To nie jest kampania wyborcza. Jesteśmy w czasie, kiedy normalnie funkcjonuje rząd, wybrany na 4 lata parlament i jest realizacja program. Mam wrażenie, że niektóre partie, partie opozycyjne, zajmują się tylko sondażami. (…) Wolałabym mieć opozycję, która pilnuje rządzących — dodała.

Szefowa rządu wspomniała również o „gadulstwie ministrów”. Nie chciała jednak wskazać, kogo ma na myśli. Zrobimy korektę polityki medialnej — zapowiedziała.

Beata Szydło odniosła się do sukcesów rządu. Mówiliśmy o uszczelnieniu systemu podatkowego i zrobiliśmy to. Łatwo zrobić PR – niektórzy politycy tylko na tym się koncentrują. (..) Dzisiaj mówimy o faktach – mamy lepsze wpływy z VAT i CIT. A proszę pamiętać, jak opozycja straszyła, kiedy wprowadzaliśmy 500 plus — przypomniała szefowa rządu.

Premier skomentowała też postawę Donalda Tuska. Cieszę się, że podjęłam taką decyzje i zrobiłabym to samo. Donald Tusk pokazał, że jest przywódca opozycji i nie jest bezstronnym przywódca europejskim, realizuje konsekwentnie politykę skierowaną przeciw rządowi — powiedziała.

TVP Info, wpolityce.pl
fot. wpolityce.pl/TVP Info

Możliwość komentowania ■■ Premier Beata Szydło: „Wydaje mi się, że niektórzy ministrowie za bardzo dbają o swoje indywidualne kariery, a nie o dobro drużyny” ■ została wyłączona