★☭ Dlaczego wciąż chroni się sowieckie tajemnice? ■■

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 24 Maj 2017

W archiwum Ministerstwa Finansów poinformowano mnie ustnie, że nie otrzymam wglądu do dokumentów z rozliczeń budowy gazociągu jamalskiego, ponieważ są oznaczone klauzulą „zastrzeżone”.

Mimo próśb o oficjalne uzasadnienie tej decyzji do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Rodzi się zatem pytanie, dlaczego te materiały, opisujące złodziejstwo i jawne wspieranie sowieckiego, a potem rosyjskiego interesu państwowego oraz bezpieczeństwa energetycznego, są tak skrupulatnie u nas strzeżone?!

Przecież dziś wiadomo już, że to PRL wydatnie pomógł w sfinansowaniu budowy tego gazociągu na terenie Związku Sowieckiego. Potem zaś, już po roku 1989, III RP de facto sfinansowała budowę polskiego odcinka „Jamału”. Rzekomy wykup papierów wyemitowanych przez fiński bank był tylko teatrzykiem mającym umożliwić wydrenowanie i tak kulejącego budżetu naszego państwa. Powinniśmy zatem móc wiedzieć, kto i dlaczego podjął te niekorzystne dla Polski decyzje. Niestety wiedza ta nawet dziś jest skrzętnie ukrywana przed dziennikarzami.

Piotr Nisztor • Gazeta Polska Codziennie
niezalezna.pl, fot. grafik.rp.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ★☭ Dlaczego wciąż chroni się sowieckie tajemnice? ■■ została wyłączona