■■ Szef MON: Tusk i Kopacz byli świadomi tego, co się dzieje ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 1 czerwca 2017

Gościem TVP Info był minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Rozmowa dotyczyła katastrofy smoleńskiej i ekshumacji ofiar.

„Jeden z członków Millera domagał się od Edmunda Klicha, żeby rzeczywiście dokonać tego, co okłamywała opinię publiczna Ewa Kopacz, czyli zebrania wierzchniej warstwy ziemi i przebadania jej bardzo dokładnie. Klich odmówił przekazania tego żądania stronie rosyjskiej. Świadomie nie chciano badać podstawowych faktów”

– mówił szef MON, Antoni Macierewicz.

„Donald Tusk i Ewa Kopacz, którzy byli świadomi tego co się dzieje, zezwalali i okłamywali organa ścigania i Sejm. Świadomie nie chciano badać podstawowych faktów ws. katastrofy smoleńskiej”

– mówił szef MON. Podkreślał także:

„Chcę wyrazić wyrazy szacunku i podziękowania rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej. To tylko dzięki ich bohaterskiemu stanowisku doszło do ujawnienia tej prawdy. Pamiętamy, co się działo tydzień temu. […] To prawdziwe bohaterstwo, działać tak jak działali na rzecz godności i skuteczności państwa polskiego”

Minister Macierewicz mówił także:

„Zostali tak potraktowani ponieważ było na to świadomie przyzwolenie ówcześnie rządzących, na miejscu byli prokuratorzy, jest dokument, który wydali Rosjanie, który pozwalał na branie udziału we wszystkich działaniach od identyfikacji do ekshumacji, oni tego obowiązku nie dotrzymali.”

Szef MON podkreślił także:

„We wrześniu 2010 roku wszyscy ludzie rządu otrzymują informację, że ciała są pomieszane i ją utajniają i nie wyciągają z niej żadnych konsekwencji. To pokazuje, że robili wszystko, aby pozostawić w rękach rosyjskich postępowanie i nie przeciwdziałać pohańbieniu ciał polskiej elity.”

TVP Info, wpolityce.pl, 300poltyka.pl, fronda.pl
fot. youtube

fot. smolenskcrash.eu

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Szef MON: Tusk i Kopacz byli świadomi tego, co się dzieje ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: