■■ Zofia Romaszewska o „nocnej zmianie”: To odwołanie właściwie zlikwidowało możliwość budowania domu na solidnym podkładzie ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 5 czerwca 2017

Myśleliśmy niezwykle pozytywistycznie, że musimy budować nową Polskę absolutnie inną, absolutnie niekomunistyczną i że musimy budować w tej Polsce struktury — mówiła Zofia Romaszewska w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP.

Romaszewska komentowała rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 roku.
Potem się okazało, że jest inaczej. Władza została w specyficzny sposób podzielona i, że komuniści nie przestali posiadać ogromnych wpływów. Dogadali się z częścią naszych kolegów i zaczęli rządzić tym krajem w sposób nie najkorzystniejszy — powiedziała.

Mówiąc o ewentualnym oczyszczeniu państwa i rozliczeniu komunistów stwierdziła: Byłaby szansa, gdyby „Solidarność” i jej ludzie lepiej zdawali sobie sprawy z zagrożenia. Balcerowicz niesamowicie pomieszał ludziom w głowach — stwierdziła.

Romaszewska mówiła też o rosyjskich wpływach w Polsce po roku 1989.
Wpływy rosyjskie były gigantyczne i nie mieli zamiaru rezygnować ze swoich wpływów. Jeżeli można było się dogadać z częścią naszych elit, to należało to tak zrobić. Byliśmy bezradni — powiedziała Zofia Romaszewska.

Odnosząc się do tzw. nocnej zmiany, powiedziała:
To odwołanie właściwie zlikwidowało możliwość budowania domu nie na gnoju, ale na solidnym podkładzie.

tvp.info, wpolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Zofia Romaszewska o „nocnej zmianie”: To odwołanie właściwie zlikwidowało możliwość budowania domu na solidnym podkładzie ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: