■■ Kolejny Judasz – Jarosław Gowin ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 12 czerwca 2017

Gowin przeciwko ustawie zabraniającej gloryfikowania UPA

Kolejny polityk związany z obozem rządzącym w imię swoich fobii sprzedał pamięć o Polakach pomordowanych przez ukraińskich siepaczy. Tym razem popis dał Jarosław Gowin.

Gościem programu „Młodzież Kontra” był minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wśród pytań zadanych przez zgromadzoną w studiu młodzież znalazło się i to o prawny zakaz gloryfikowania w Polsce OUN-UPA.

Czy nie uważa pan premier, że Ukraińcy, którzy dopuścili się propagowania banderyzmu oraz symboli UPA, między innymi jak to było z sytuacją w Przemyślu, powinni zostać wyrzuceni z polskich uczelni? – zapytał młody działacz Kukiz’15.

Jeszcze gdy byłem posłem Platformy Obywatelskiej głosowałem za uznaniem zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo i tu nie ma między nami różnicy. Jest natomiast pytanie, czy pewne prawdy historyczne trzeba obwarowywać ustawą, czy nie. To jest pytanie i zasadnicze, i związane z kontekstem międzynarodowym – stwierdził Gowin.

Chwilę później doprecyzował, udowadniając, że antyrosyjska fobia pozwala ludziom związanym z PiS-em relatywizować największe zbrodnie.

Nasi wschodni sąsiedzi Ukraińcy są ofiarą rosyjskiej agresji. W tej sytuacji uważam, że spory o historię z Ukraińcami powinniśmy odłożyć na inne okoliczności.

Panie Gowin, skoro przedkładasz pan interesy Ukraińców nad nasze własne, to zastanów się pan, czy nie powinieneś dołączyć do towarzysza Nowaka i objąć któregoś z tamtejszych stołków.

Michał Górski • parezja.pl
fot. Piotr Drabik / Flickr.com

Pamiętamy! Kto głosował za oddaniem Putinowi śledztwa smoleńskiego

Jarosław Gowin w przyszłym Rządzie PiS ?!

fot. smolenskcrash.eu

– Dziś nasze relacje są trudniejsze niż przed 10 kwietnia, może znalazły się na rozdrożu, ale zadaniem polskiego rządu jest wyprowadzić z tego rozdroża – mówił w styczniu 2011 r., po opublikowaniu rosyjskiego raportu MAK, w którym pojawiła się masa kłamstw ws. katastrofy smoleńskiej.

Trzeba przyznać, że w „wyprowadzaniu z rozdroża” relacji z Putinem, polski rząd wykazał się niezwykłą skutecznością. Jednym z tych elementów był sprzeciw wobec odebrania Rosji śledztwa smoleńskiego.

27 października 2015 … p r z e c z y t a jLINK

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kolejny Judasz – Jarosław Gowin ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: