■■ Niemcy są PRZERAŻONE! Dziennikarz ujawnia: to przez Polskę i USA ■■

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 20 czerwca 2017

Niemcy są dosłownie przerażeni tym, jak kształtuje się obecna sytuacja w światowej polityce. Oto po dekadach przewodnictwa w Europie, nasi zachodni sąsiedzi mają duży problem – ich interesy i pozycja na świecie są poważnie zagrożone!

Niemcy, jak i cała Unia Europejska, w której przecież kanclerz Angela Merkel zdaje się rządzić twardą ręką, bardzo nie chciałyby, żeby Polska budowała bliskie sojusze gospodarcze i militarne bezpośrednio ze Stanami Zjednoczonymi.

Ogólnoświatowa nagonka na Donalda Trumpa, wspierana przez Brukselę jeszcze zanim został wybrany na prezydenta USA, nic nie dała. Dziś Trump oraz konserwatywny rząd w Polsce do spółki z Węgrami Viktora Orbana, Czechami i państwami bałtyckimi, stanowią ogromne zagrożenie dla UE i Berlina.

Dlaczego Niemcy są przerażone i dlaczego chcą za wszelką cenę zatrzymać uniezależnianie się Warszawy od Brukseli?

To, co robi Donald Trump, w jaki sposób wpływa na Europę, powoduje ogromny bunt w państwach zachodnich. Że oto być może oni stracą wiele monopoli – handlowych i innych. Co gorzej, stracą wpływ na kraje, które były przez nich w jakimś stopniu skolonizowane – a to za pomocą euro, a to za pomocą polityki, albo na różne inne sposoby – stwierdził w dzisiejszym programie “Minęła 20” w TVP Info Grzegorz Jankowski, publicysta i dziennikarz Superstacji.

Z drugiej strony, za wschodnią granicą Niemcy mają Polskę, która nagle mówi o repolonizacji mediów, o repolonizacji banków. Zmienia się absolutnie, totalnie układ!

Prowadzący program Adrian Klarenbach spytał, czy to oznacza, że Stanom Zjednoczonym w tej chwili bardziej po drodze z Polską, niż z Niemcami. Jankowski odpowiedział: – Ja odnoszę teraz takie wrażenie. No bo zobaczmy – Amerykanie nie zgadzają się, protestują już, przeciwko importowaniu samochodów niemieckich do Stanów Zjednoczonych. To jest cios w przemysł motoryzacyjny Niemiec! – podkreślił.

– Z drugiej strony, za wschodnią granicą Niemcy mają Polskę, która nagle mówi o repolonizacji mediów, o repolonizacji banków. Zmienia się absolutnie, totalnie układ! – zaznaczył Jankowski. Dodatkowo, jak dowiedzieliśmy się w programie, okoliczne mocarstwa są mocno zaniepokojone faktem, że Polska zaczęła zaopatrywać się w amerykański gaz łupkowy.

– Ci Niemcy po prostu zostają sami! – skwitował ekspert. Inna jeszcze sprawa to to, że Donald Trump mając do wyboru mnóstwo europejskich krajów, w których mógłby zatrzymać się w drodze na szczyt G20, wybrał właśnie Polskę. Nasz kraj jest jednym z niewielu, o których 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych wyraża się wyłącznie pozytywnie.

newsweb.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Niemcy są PRZERAŻONE! Dziennikarz ujawnia: to przez Polskę i USA ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: