■■ Wałęsa blokujący miesięcznicę? ■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 30 czerwca 2017

Ryszard Majdzik: „Wstydzę się tego człowieka. Jest niegodny Polski i Polaków”

Wstydzę się tego człowieka. Jest niegodny Polski i Polaków – powiedział w programie „Minęła dwudziesta” Ryszard Majdzik, działacz opozycji demokratycznej w PRL, komentując plany Lecha Wałęsy, który chce brać udział w blokowaniu miesięcznicy smoleńskiej.Dla mnie ten człowiek – agent SB – robi wszystko, by prawda o tragedii smoleńskiej, zamachu smoleńskim nie wyszła na jaw. On robi pracę dla Putina, dla Rosji, nie dla Polski. Wszystko co robią Frasyniuk i Wałęsa robią na zlecenie mediów rosyjskich i niemieckich – powiedział Majdzik.

Wstydzę się tego człowieka. Jest niegodny Polski i Polaków. Nosi w klapię Matkę Boską i chce karać ludzi, którzy się modlą. (…) To człowiek wyzuty ze wszystkiego, wyzuty z sumienia. Niegodny bycia Polakiem – dodał.

Dlaczego, zdaniem Majdzika, Rosja wpływa na rzeczywistość polityczną w Polsce? Rosja się boi, by prawda o smoleńsku wyszła na jaw. Antoni Macierewicz miał w pełni racje. (…) Poprzedni rząd wykonywał wszystko pod dyktando Rosji — stwierdził.

Adam Borowski przekonywał, że blokowanie legalnej manifestacji w miesięcznicę smoleńską mają za zadanie zniszczenie wizerunku tych uroczystości. Chcą to Polakom zohydzić, by Polakom Smoleńsk kojarzył się z awanturą – stwierdził.

Borowski zaapelował też, by sądy w Polsce działały szybciej i sprawniej. Nie może być tak, że pewna grupa obywateli z hasłami obrony demokracji na ustach będzie nam uniemożliwiała korzystanie z dobrodziejstw demokracji – powiedział.

Jego zdaniem, obecność Lecha Wałęsy na proteście przeciwko miesięcznicy smoleńskiej ma służyć zwróceniu uwagi zachodnich mediów. Znamy założenia opozycji – ulica i zagranica. My nie powinniśmy się tego bać, co będzie o nas mówić zagranica. Państwo teoretyczne przestało istnieć, zaczęło działać państwo prawa – stwierdził legendarny opozycjonista.


tvp.info, wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl/TVP.info

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Wałęsa blokujący miesięcznicę? ■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: