■■ Operacja „Macierewicz” ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 14 sierpnia 2017

Szef polskiego resortu obrony narodowej stał się celem skoordynowanej międzynarodowej kampanii w wojnie informacyjnej, którą toczą m.in. Rosja, Niemcy i Francja. Stawka jest olbrzymia: chodzi o militarny układ sił i wpływów w zmieniającej się Europie.

Antoni Macierewicz jest antysemitą i skrajnym polskim nacjonalistą, marzącym o reparacjach wojennych, restytucjach i kto wie – może nawet o przesunięciu granicy na Odrze aż pod Berlin. Jest agentem Moskwy lub – w zależności od czytelniczego targetu – „kretem” Waszyngtonu. Chce wywołać wojnę z Rosją lub wręcz przeciwnie – właśnie zaatakował NATO, podbił Słowację, za chwilę rozbije Unię Europejską i zagrozi amerykańskim interesom (…) Bywa partyjnym aparatczykiem, tajnym generałem specbojówek kibolskich poprzebieranych w wojskowe mundury i biegających po puszczy z ręcznymi wyrzutniami przeciwpancernymi.

Jest też ponadto ignorantem zależnym od lobbystów z Waszyngtonu i Nowego Jorku, ale ostatnio częściej figurantem Kremla powiązanym z groźnymi rosyjskimi gangsterami ukraińskiego pochodzenia, kolegą kolegów księgowego mafii, tajemniczą wtyką Władimira Putina i rosyjskiego GRU. I to wszystko w ciągu niespełna dwóch lat od wyborów parlamentarnych i objęcia stanowiska szefa polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Taki wizerunek Antoniego Macierewicza wyłania się z kilkuset często mocno podkoloryzowanych i naciąganych publikacji prasowych, telewizyjnych i internetowych na jego temat, które w ostatnich miesiącach pojawiły się w polskich i zagranicznych mediach: „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, „Polityce”, a także kremlowskiej agencji informacyjnej Sputnik (ponad 300 artykułów), putinowskiej anglojęzycznej stacji propagandowej Russia Today, sztandarowych niemieckich mediach: „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Die Zeit”, Deutschlandfunk (pierwszym programie publicznego Deutschlandradio), kilku lewicowych brytyjskich i francuskich gazetach, m.in. „Le Monde” i „The Guardian” czy magazynie „The Forward”. Co je łączy oprócz kreślenia teorii spiskowych, deprecjonujących szefa polskiego MON?

Częstotliwość publikacji. Nasila się ona przy okazji ważnych z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa wydarzeń, m.in.: szczytu NATO w Warszawie, rozmów na temat baz NATO w Polsce, tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem i rozmów z amerykańską administracją.

Całość dostępna jest w 33/2017 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”

Wojciech Wybranowski • dorzeczy.pl
fot. Flickr / Kancelaria Premiera / Domena Publiczna

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Operacja „Macierewicz” ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: