ODDZIELMY PRAWDĘ OD KŁAMSTWA

„Jeżeli nasza historia ma być czymś więcej niż tylko spisem kilku zakłamanych relacji,
to nie możemy przechodzić obok tego obojętnie.”
Lech Zborowski

Zawarte w tytule słowa Józefa Piłsudskiego przypominała niestrudzenie Anna Walentynowicz, walcząc do swej tragicznej śmierci o historyczną prawdę. To hasło jest dziś szczególnie aktualne. Zwłaszcza kiedy przychodzi nam obserwować publiczne spory na temat rzekomych zasług, często równie rzekomych działaczy opozycyjnych. Te absurdalne przepychanki są niczym innym jak tylko kontynuacją zakłamywania naszej najnowszej historii.
Właśnie dlatego nasz opozycyjny kolega, działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, Lech Zborowski zdecydował się opublikować rozdział swej nie wydanej jeszcze książki. Rozdział istotny w odniesieniu do dzisiejszych sporów, bo pokazujący w szczegółach prawdziwą drogę do sierpniowego strajku właśnie tych, którzy ten arogancki spór toczą. Wyjątkowość relacji Lecha Zborowskiego leży w tym, że będąc aktywnym działaczem Wolnych Związków znajdował się często w środku historycznych wydarzeń, przy czym znaczna jego anonimowość jako działacza pozwala mu dziś przedstawiać tamte wydarzenia z perspektywy wolnej od obciążen typowych często dla wielu opozycyjnych działaczy o ogólnie znanych nazwiskach. Z uwagi na objętość tekstu postanowiliśmy przedstawić go w kilku osobnych częściach.

Redakcja strony byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża


Borowczak Lenin fot. Maciej Kosycarz – kfp.pl  jerzy-borowczak.pl
JERZY BOROWCZAK – FUNKCJONARIUSZ KŁAMSTWA

JAK DOSZŁO DO SIERPNIOWEGO STRAJKU CZYLI ODDZIELMY PRAWDĘ OD KŁAMSTWA [3]  ☚  przeczytaj !
Lech Wałęsa czyli największe kłamstwo sierpniowej rewolucji
JAK DOSZŁO DO SIERPNIOWEGO STRAJKU CZYLI ODDZIELMY PRAWDĘ OD KŁAMSTWA [2]  ☚  przeczytaj !

Paweł Zyzak: Zderzenie Legend. Wczytując się we wspomnienia Leszka Zborowskiego pojmujemy, czego takiego boją się i Wałęsa, i Borusewicz !

„Piszcie swoje historie, bo napiszą je inni i napiszą źle” . . .

fot. B. Nieznalski  na zdjęciu: Lech Zborowski (1-szy od lewej), Bogdan Borusewicz (w środku), Jan Karandziej – członek Komitetu Założycielskiego WZZW (1-szy od prawej) – fot. B. Nieznalski

Część pierwsza:
Lech Zborowski
JAK DOSZŁO DO SIERPNIOWEGO STRAJKU CZYLI ODDZIELMY PRAWDĘ OD KŁAMSTWA [1]


Lech Wałęsa, a SB – Jan Pospieszalski: Bliżej
Czy powinny być upublicznione dokumenty
dotyczące trudnego życiorysu Lecha Wałęsy?

Gośćmi programu są Henryk Wójec (doraca prezydenta RP),
Wojciech Borowik (prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa),
Lech Zborowski (działacz WZZ)
i Sławomir Cenckiewicz (współautor książki „SB a Lecz Wałęsa”).


Lech Zborowski

JEST TYLKO JEDNA TWARZ WAŁĘSY

Lech Wałęsa zawsze miał tylko jedną twarz. Jest to twarz drobnego ulicznego cwaniaczka o moralności typowego tchórzliwego żulika, gotowego zrobić każde świństwo bądź ze strachu, bądź to dla najmniejszego choćby zysku. Od czasu do czasu, zależnie od potrzeby, pakowano tego cwaniaczka w jakiś garnitur, czy też w strój klauna. Twarz pozostała i jest do dzisiaj ta sama.                          p r z e c z y t a jprzerwa
oddzielmy

Reklama
%d blogerów lubi to: