■■ Zygmunt Miernik prawomocnie skazany!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 27 października 2016

Sąd broni pomnika Armii Czerwonej

Więzień polityczny Zygmunt Miernik został prawomocnie skazany przez SSR Anetę Kaproń – Rosik z Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – Południe (sygn. IV W 2095/16) za „sprofanowanie” okupacyjnego monumentu w warszawskim Parku Skaryszewskim. SSR Aneta Kaproń – Rosik przesłała wyrok na adres domowy Zygmunta Miernika zamiast adresu Zakładu Karnego w Wojkowicach, w którym Miernik przebywa. W efekcie wyrok uprawomocnił się albowiem Zygmunt Miernik od 2 sierpnia br. odbywa karę więzienia za protest przeciwko bezkarności komunistycznych zbrodniarzy i – co oczywiste – nie odbiera korespondencji w miejscu zamieszkania. Skazanie Zygmunta Miernika jest naszym zdaniem celowym kryminalizowaniem.

SSR Aneta Karpoń – Rosik w sentencji wyroku skazującego m.in. Zygmunta Miernika określa totalitarny monument jako „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” (z dużych liter, sic!). Przypominamy, że w analogicznej sprawie kilka dni temu Zygmunt Miernik został uniewinniony w Krakowie od podobnych zarzutów. Sędzia Marek Imielski (sygn. akt II W 4601/15/S) na rozprawie w dniu 19.10.2016 r. uniewinnił wszystkich oskarżonych (w tym Zygmunta Miernika) od wszystkich zarzutów i nie dał wiary zeznaniom policjantów.

Materiał video z Krakowa – uniewinnienie Miernika


Link do relacji z procesu

Ireneusz Wolański • Biuro Prasowe Miasteczka Namiotowego pod SN
pressmania.pl, fot. Radek Pietruszka / PAP (na zdjęciu: Warszawa, 30.06.2014 – Internowy w czasach PRL Zygmunt Miernik podczas protestu na korytarzu sądowym przed ogłoszeniem wyroku w sprawie apelacji dotyczącej wydarzeń Grudnia ’70 na Wybrzeżu, 30 bm. w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Były wicepremier PRL Stanisław Kociołek został prawomocnie uniewinniony od zarzutu „sprawstwa kierowniczego” zabójstwa robotników stoczni gdyńskiej.)
Reklama

Możliwość komentowania ■■ Zygmunt Miernik prawomocnie skazany! została wyłączona

%d blogerów lubi to: